Пошук
  • ELEGIN

Євросоюз надав Україні статус кандидата на вступ до ЄС

Початок переговорів про членство України в ЄС очікується на початку 2023 року, а очікуваний термін вступу – 2029 рік

На своєму саміті лідери Євросоюзу вирішили надати Україні та Молдові статусу кандидата на вступ до ЄС. Раніше це рішення підтримали Єврокомісія та Європарламент. Про це у своєму Twitter повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Статус кандидата – це перший, але вкрай символічний крок на довгому шляху до Євросоюзу, пише Bloomberg. Туреччині цей статус надали наприкінці 1999 року, Північній Македонії – у 2005, Чорногорії – у 2010, а Сербії – у 2012 році. Останньою країною, яка наразі вступила до Євросоюзу, стала Хорватія – це сталося у 2013 році, у її випадку весь процес зайняв 10 років. Процес приєднання до ЄС передбачає проведення широкомасштабних реформ, які мають привести країну у відповідність до законодавства альянсу.

Як заявила генеральний директор урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Наталія Форсюк в ефірі телемарафону, відкриття переговорних процедур щодо членства України в ЄС очікується на початку 2023 року, а очікуваний термін вступу України до Євросоюзу – 2029 рік.

Також за підсумками саміту лідери ЄС вирішили продовжити тиснути на Росію санкціями та підтримувати Україну з метою припинення бойових дій. Крім того, Євросоюз надасть Україні фінансову допомогу у розмірі до €9 млрд до кінця цього року, а також продовжить постачати зброю.

Європейський парламент у четвер, 24 червня, ухвалив резолюцію, яка закликає учасників саміту країн Євросоюзу надати Україні та Молдові статус кандидатів на вступ до ЄС За відповідне рішення проголосували 529 депутатів. 45 були проти та 14 утрималися.

Нагадаємо, Україна подала заявку вступ до ЄС майже відразу після початку російського збройного вторгнення на її територію. 8 квітня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн передала президенту України Володимиру Зеленському анкету-опитувальник під час візиту до міста Буча.

18 квітня Володимир Зеленський передав голові представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу частина документів для набуття статусу кандидата на вступ до ЄС.

17 червня Єврокомісія рекомендувала Єврораді надати Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

За місяць українські металурги відвантажили турецьким споживачам 11,2 тис. т чавуну Металургійні підприємства Туреччини у червні 2022 року відновили імпорт чавуну з України після відсутності поставок

На імпорт турецької сталі розповсюджується дія тарифних квот Європейський союз домовився з Туреччиною до 16 січня 2023 року відмінити імпортні захисні міри проти турецької сталі, згідно з умовами Світ

До 2032 року вартість чавуну та сталі, що імпортуються до ЄС із США та Великобританії, може зрости на 6% Податок на викиди вуглецю в ЄС, який застосовуватиметься із впровадженням Carbon Border Adjustm