Пошук
  • ELEGIN

Ціни на руду в Китаї в третьому кварталі впадуть до $70/т – Goldman Sachs

Такий прогноз обґрунтований кризою на китайському ринку нерухомості

Інвестиційний банк Goldman Sachs прогнозує зниження ціни на руду у третьому кварталі до $70/т. При цьому раніше аналітики банку очікували ціни на рівні $90/т. Про це повідомив Bloomberg.

До кінця року ціни на руду на китайському ринку впадуть до $85/т у порівнянні з раніше прогнозованими $110/т.

Зараз Goldman Sachs прогнозує, що надлишок залізної руди до кінця 2022 року сягне 67 млн ​​т, тоді як у першому півріччі спостерігався дефіцит у розмірі 56 млн т. Такі очікування обґрунтовуються слабкістю ринку нерухомості в Китаї, а також різким сповільненням попиту на сталь за межами країни.

Банк очікує, що ціни до кінця року підуть униз через спроби розпродати складські запаси.

Невтішний прогноз за цінами ґрунтується на тому, що ринок залізної руди тісно пов’язаний зі сферою нерухомості Китаю, яка переживає кризу через жорсткі заходи уряду. Цей сектор забезпечує близько третини попиту на сталь та залізну руду в Китаї, що, своєю чергою, становить близько чверті світового попиту на морські перевезення.

Залізна руда в Сінгапурі 26 липня зросла майже на 4%, до $109,05/т, після рішення уряду створити фонд нерухомості для підтримки забудовників.

На думку Bloomberg Intelligence, через кризу в секторі нерухомості Китаю ринок сталі в третьому кварталі може постраждати найсильніше, оскільки на будівництво припадає близько 49% китайського попиту на сталь.

Вартість вересневих ф’ючерсів на залізну руду на Даляньській товарній біржі за тиждень 15-22 липня зросла на 5,6% – до 681 юаня/т ($100,7/т).

Підвищення вартості залізної руди пов’язане із втручанням уряду в сектор нерухомості. На початку тижня державні регулюючі органи Китаю закликали банки надавати кредити кваліфікованим проєктам у сфері нерухомості та задовольняти потреби забудовників у фінансуванні.

Нагадаємо, раніше через падіння цін на руду та проблеми з логістикою заявили про призупинення своїх гірничо-збагачувальних комбінатів дві найбільші компанії ГМК України – «Метінвест» та «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Група «Метінвест» оголосила про тимчасове зупинення видобутку на Південному, Інгулецькому та Північному гірничо-збагачувальних комбінатах. Перші два зупинили з 1 липня, а Північний ГЗК – із середини липня. Продовжить працювати лише ЦГЗК, але із зменшенням потужності.

«АрселорМіттал» ухвалив рішення зупинити роботу гірничо-збагачувального комбінату від серпня на найближчі три місяці.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

За місяць українські металурги відвантажили турецьким споживачам 11,2 тис. т чавуну Металургійні підприємства Туреччини у червні 2022 року відновили імпорт чавуну з України після відсутності поставок

На імпорт турецької сталі розповсюджується дія тарифних квот Європейський союз домовився з Туреччиною до 16 січня 2023 року відмінити імпортні захисні міри проти турецької сталі, згідно з умовами Світ

До 2032 року вартість чавуну та сталі, що імпортуються до ЄС із США та Великобританії, може зрости на 6% Податок на викиди вуглецю в ЄС, який застосовуватиметься із впровадженням Carbon Border Adjustm