Пошук
  • ELEGIN

Уся нафтопереробна галузь України не працює – «Нафтогаз»

Крім того, складно забезпечити поставки нафтопродуктів, через що й виникає дефіцит

Уся українська нафтопереробна галузь не працює через обстріли з боку збройних сил Російської Федерації. Про це заявив під час прес-конференції голова Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” Юрій Вітренко, передає УНІАН.

«Уся нафтопереробка в Україні зараз через масовані атаки агресора не працює, і складно забезпечувати логістику нафтопродуктів на український ринок, через що виникає їх дефіцит», – зазначив він.

Зазначимо, що в Україні наприкінці квітня виник дефіцит пального на АЗС. На початок червня ситуація трохи покращилася, обмеження на відпуск пального пом’якшили до 20-30 літрів на бак.

У квітні російська армія завдавала неодноразових масованих авіаударів по єдиному великому нафтопереробному заводу України в Кременчуці (Полтавська обл.), на який припадало близько 40% загальних поставок бензину та дизельного палива. На початку травня начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін заявив, що через пошкодження, завдані неодноразовими масованими авіаударами, Кременчуцький нафтопереробний завод не зможе відновити роботу у 2022 році.

За даними консалтингової компанії «А-95», у 2021 році Кременчуцький НПЗ виробив 1,17 млн ​​т дизельного пального, зайнявши 14% українського ринку. У цьому частка компанії над ринком бензинів становила 38% (879 тис. т), скрапленого газу – 6% (122 тис. т).

Для задоволення потреб України у паливі необхідно щорічно знаходити додатково 30 млн т нафти з джерел, не пов’язаних з Росією та Білоруссю.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

За місяць українські металурги відвантажили турецьким споживачам 11,2 тис. т чавуну Металургійні підприємства Туреччини у червні 2022 року відновили імпорт чавуну з України після відсутності поставок

На імпорт турецької сталі розповсюджується дія тарифних квот Європейський союз домовився з Туреччиною до 16 січня 2023 року відмінити імпортні захисні міри проти турецької сталі, згідно з умовами Світ

До 2032 року вартість чавуну та сталі, що імпортуються до ЄС із США та Великобританії, може зрости на 6% Податок на викиди вуглецю в ЄС, який застосовуватиметься із впровадженням Carbon Border Adjustm