Пошук
  • ELEGIN

Україна в січні-квітні знизила експорт руди на 8,6%

Експорт ЗРС у грошовому виразі за 4 місяці впав на 32,8%

Українські гірничо-металургійні компанії у січні-квітні 2022 року скоротили експорт руди та залізорудних концентратів на 8,6% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року – до 12,98 млн т. Про це свідчать дані митної статистики.

У грошовому виразі експорт ЗРС за чотири місяці знизився на 32,8% – до $1,58 млрд.

Головним споживачем української ЗРС залишається Китай. Його частка у структурі вітчизняного експорту за чотири місяці становила 24,04%. На другому місці – Словаччина (16,11%), на третьому – Австрія (13,69%).

Нагадаємо, після вторгнення Росії на територію України вітчизняні металургійні компанії знизили експорт продукції до мінімуму через блокаду морських портів.

Група «Метінвест» на тлі блокувань армією РФ портів займається пошуками нових логістичних шляхів і освоєнням нових продуктів. Так, вже є перші спроби збудувати логістику через порти Балтики та Румунії.

На початку травня стало відомо про початок експорту залізної руди через румунський порт Констанца. Вантажний оператор Comvex завантажив близько 35 тис. т ЗРС з України.

Крім того, Румунія планує розпочати ремонт залізниці, яка від портового міста Галац доходить до молдавського кордону в Джурджулештах та об’єднає порт Рені на півдні Одещини з рештою дунайських портів. Ця залізнична лінія дозволить перевозити товари в Україну та з України через Молдову та порт Галац.

По підсумки 2021 року Україна знизила експорт ЗРС на 4,2% в порівнянні з 2020 роком – до 44,5 млн т. У грошовому виразі показник зріс на 62,8% – до $6,9 млрд.

Основні виробники залізорудної сировини в Україні – Інгулецький ГЗК, Криворізький ЖРК, Полтавський ГЗК, Північний ГЗК, Центральний ГЗК, Південний ГЗК, «АрселорМіттал Кривий Ріг», «Суха Балка», Запорізький ЖРК.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

На сьогодні меткомбінат працює на одній домні з трьох Блокада морських портів призвела до проблем з експортом стратегічно важливої ​​для України продукції – залізорудної сировини та металу. ГМК опинив

Тарифи на імпорт сталі з Китаю та інших країн продовжили ще на два роки, а українська сталь буде звільнена від митних тарифів Уряд Великої Британії заявив про продовження пакету тарифів та квот на імп

Наявність експорту стає фактором виживання для українських компаній Українські виробники металопродукції відкривають ринок Європи завдяки скасуванню митних тарифів. Таким чином, для українських компан