Пошук
  • ELEGIN

Туреччина в січні-квітні скоротила імпорт заготовки з України на 64%

З березня імпорт напівфабрикатів з України зупинився через війну

Металургійні підприємства Туреччини у січні-квітні 2022 року скоротили імпорт заготовки з України на 64,3% в порівнянні з відповідним періодом 2021 року – до 84,78 тис. т.

Про це повідомив Steel Orbis з посиланням дані Турецького статистичного інституту (TUIK).

З березня експорт українських напівфабрикатів до Туреччини зупинився через вторгнення РФ до України та блокаду українських портів російською армією. У березні та квітні 2021 року імпорт української заготовки до Туреччини становив 99,6 тис. т.

Загалом турецькі металурги у січні-квітні скоротили імпорт заготовки на 53% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – до 604,6 тис. т.

Основним постачальником заготовки до Туреччини є Росія. На неї припадає 47% загального обсягу поставок. За 4 місяці турецькі металурги спожили 285,4 тис. т російської металопродукції. Це на 57,2% менше, ніж рік тому.

Україна посідає друге місце за поставками заготовки до Туреччини – 14% від загального обсягу. На третьому місці Індія – 49,4 тис. т, або 12% загального показника.

Зазначимо, російські металурги продають свою заготовку зі значними знижками через санкції, проблеми з оплатою та логістикою, роблячи цим продукцію інших країн неконкурентоспроможною.

За підсумками 2021 року Туреччина імпортувала з України 350,1 тис. т заготовки. Річний показник відповідає імпорту в 2020 році. За рік українська заготовка мала частку у 12%від загального обсягу імпорту заготовки до Туреччини.

Туреччина посідає сьоме місце у світі за обсягами виробництва сталі. За даними World Steel, країна 2021 року наростила випуск сталі на 13% у порівнянні з 2020 роком – до 40,4 млн т.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

На сьогодні меткомбінат працює на одній домні з трьох Блокада морських портів призвела до проблем з експортом стратегічно важливої ​​для України продукції – залізорудної сировини та металу. ГМК опинив

Тарифи на імпорт сталі з Китаю та інших країн продовжили ще на два роки, а українська сталь буде звільнена від митних тарифів Уряд Великої Британії заявив про продовження пакету тарифів та квот на імп

Наявність експорту стає фактором виживання для українських компаній Українські виробники металопродукції відкривають ринок Європи завдяки скасуванню митних тарифів. Таким чином, для українських компан