Пошук
  • ELEGIN

Турецький експорт сталі за 5 місяців знизився на 2,6%

При цьому вартість експортованої продукції за той самий період зросла на 34,6%

За січень-травень 2022 року обсяг експорту сталі з Туреччини знизився на 2,6% в порівнянні із січнем-травнем 2021 року – до 8,78 млн т. Вартість експортованої продукції збільшилася на 34,56%, до $9,6 млрд.

Про це повідомляє SteelOrbis з посиланням на дані Турецької асоціації експортерів сталі (CIB).

У травні експорт сталі із країни знизився на 19,7% – до 1,63 млн т, а його вартість у річному обчисленні зросла на 10,97% – до $1,92 млрд.

Більшість обсягу експорту припала на країни ЄС. У травні Туреччина збільшила експорт сталі до ЄС на 30,7% – до $762,9 млн. Вартість експорту до ЄС за перші п’ять місяців року збільшилася у річному обчисленні на 36,81%, до $3,35 млрд.

Президент CIB Аднан Аслан заявив, що вартість експорту за тонну збільшилася за перші п’ять місяців цього року на 38,12%, до $1095. Таким чином, сталеливарна промисловість у травні посіла третє місце після хімічної та автомобільної промисловості за вартістю експорту. Президент асоціації також заявив, що представники галузі й надалі вживатимуть заходів щодо збільшення частки сталеливарної промисловості у загальному обсязі експорту Туреччини в майбутній період.

Турецькі ливарні заводи можуть зупинити виробництво через брак чавуну після припинення поставок з України. Ливарна промисловість Туреччини щорічно споживає приблизно 70%, або 1 млн т, чавуну з України та Росії. Водночас ливарники звернулися до місцевих виробників Kardemir та Isdemir із проханням відновити виробництво чавуну.

Нагадаємо, що метпідприємства Туреччини у 2021 році збільшили виробництво сталі на 12,7% в порівнянні з 2020 роком – до 40 млн т.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

На сьогодні меткомбінат працює на одній домні з трьох Блокада морських портів призвела до проблем з експортом стратегічно важливої ​​для України продукції – залізорудної сировини та металу. ГМК опинив

Тарифи на імпорт сталі з Китаю та інших країн продовжили ще на два роки, а українська сталь буде звільнена від митних тарифів Уряд Великої Британії заявив про продовження пакету тарифів та квот на імп

Наявність експорту стає фактором виживання для українських компаній Українські виробники металопродукції відкривають ринок Європи завдяки скасуванню митних тарифів. Таким чином, для українських компан