Пошук
  • ELEGIN

Темпи падіння ВВП України в травні сповільнилися до 35-40% – НБУ

Економіка країни поступово відновлюється після максимального падіння в березні за рахунок регіонів, де немає бойових дій

Національний банк України (НБУ) наголошує на сповільненні темпів падіння економіки України за підсумками травня до 35-40% у порівнянні з відповідним місяцем 2021 року. Про це заявив Сергій Ніколайчук, заступник голови Нацбанку, повідомляє « Інтерфакс-Україна».

«Економіка України поступово відновлюється від рівня найбільшого падіння у березні завдяки регіонам, де немає активних бойових дій. У результаті спад ВВП у травні сповільнився в порівнянні з 44% у березні», – зазначає заступник голови НБУ.

Інфляція за підсумками місяця досягла 18%, і багато в чому її зростання визначається порушенням ланцюжків постачання та проблемами з логістикою. Найбільш високе зростання споживчих цін відзначається у південних областях України, які нині частково окуповані. У західних регіонах показник найнижчий і, насправді, дуже близький до рівня інфляції в сусідніх країнах.

Крім того, Сергій Ніколайчук оцінив інфляційні очікування населення на рівні близько 20%. За його словами, це був один із аргументів підвищення облікової ставки з 10% одразу до 25% – щоб забезпечити позитивні реальні ставки та знизити інфляційний тиск.

Держстат оцінює падіння реального ВВП за підсумками першого кварталу 2022 року в 15,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Порівняно з четвертим кварталом 2021 року, економіка України скоротилася на 19,3%.

Мінекономіки оцінює падіння ВВП України за перший квартал 2022 року у 16%. За підсумками року, як очікує міністерство, цей показник може сягнути 40%. Нацбанк, своєю чергою, прогнозує скорочення економіки країни за рік не менш як на третину.

Світовий банк прогнозує падіння ВВП України у 2022 році на 45,1%, при тому, що до вторгнення Росії очікувалося зростання економіки на 3,2%. Кабмін оцінює падіння вітчизняної економіки внаслідок відкритої військової агресії РФ на 35% і більше.

При цьому, як заявляє Dragon Capital, розблокування морських портів Україна дасть змогу зменшити падіння економіки країни у 2022 році до 22-25%. Без розблокування портів ВВП України до кінця року знизиться на 30%.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

На сьогодні меткомбінат працює на одній домні з трьох Блокада морських портів призвела до проблем з експортом стратегічно важливої ​​для України продукції – залізорудної сировини та металу. ГМК опинив

Тарифи на імпорт сталі з Китаю та інших країн продовжили ще на два роки, а українська сталь буде звільнена від митних тарифів Уряд Великої Британії заявив про продовження пакету тарифів та квот на імп

Наявність експорту стає фактором виживання для українських компаній Українські виробники металопродукції відкривають ринок Європи завдяки скасуванню митних тарифів. Таким чином, для українських компан