Пошук
  • ELEGIN

Росія заблокувала близько 300 вантажних суден у Чорному морі – Держдеп США

Кораблі не можуть вивезти на експорт зернові та інше продовольство

Росія заблокувала близько 300 вантажних суден у Чорному морі через війну, розв’язану проти України. Про це повідомив Держдепартамент США на офіційній сторінці у Twitter.

«Якщо раніше Україна експортувала до 5 млн т зерна на місяць, то зараз ці відвантаження практично припинилися через блокаду Кремлем українських портів та майже 300 вантажних суден у Чорному морі», – зазначає відомство.

Крім того, Держдепартамент США наголосив, що такі дії РФ загрожують ризиком голоду та недоїдання для мільйонів людей.

За даними Мінінфраструктури, у морських портах України заблоковані майже 70 суден, включаючи 6 судів під іноземними прапорами в Маріупольському порту, які можуть покинути порт без спецремонту.

З початком війни морські порти України тимчасово зупинили діяльність через мінну небезпеку та загрозу піратства з боку кораблів Чорноморського флоту РФ. Вантажооборот морських торгових портів України з початку військового вторгнення до Росії скоротився до мінімуму.

Крім того, на початку травня МІУ видало наказ про закриття кількох морських портів. Згідно з документом, з 28 квітня морські порти Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон закрили до відновлення контролю над ними.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

12 липня 2022 року Єврокомісія поверне мита на китайську продукцію після 9-місячної перерви Європейська комісія (ЄК) ухвалила рішення з 12 липня 2022 року відновити дію антидемпінгових митних тарифів