Пошук
  • ELEGIN

Рада прийняла рішення передати майно НКМЗ у держвласність

Терміни та умови передачі поки що не розкриваються

19 липня Верховна Рада ухвалила постанову №7566 «Про деякі питання примусового відчуження майна в умовах правового режиму військового стану», якою вирішила передати майно Новокраматорського машинобудівного заводу (НКМЗ) у державну власність. Про це йдеться у відповідному законопроєкті, опублікованому на сайті Ради.

Проєкт документа було передано до ВР 18 липня. Наступного дня його розглядав Комітет з економічного розвитку, але згоди щодо постанови так і не досягнув. Було ухвалено рішення визначитися шляхом голосування.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, існує загроза втрати виробничих потужностей НКМЗ у зв’язку з можливістю захоплення його російським агресором.

«Обладнання НКМЗ може бути задіяне в кооперації підприємств оборонно-промислового комплексу при виробництві великокаліберних снарядів, компонентів артилерійських озброєнь (стволів) і новітніх вітчизняних комплексів артилерійського озброєння, зокрема для якнайшвидшого закриття нагальної потреби в артилерійських стволах 122 мм», – пояснив народний депутат Володимир Ар’єв.

У зв’язку з цим дуже важливо не допустити захоплення обладнання ворогом, зберегти та використовувати його на благо України, додав нардеп.

Яке саме майно заводу може перейти у власність держави, у документі не уточнюється, однак у пояснювальній записці зазначено, що реалізація цього документа вплине на витрати бюджету. Терміни та умови передачі майна також поки що не розкриваються.

При цьому, як зазначає президент та співвласник НКМЗ Георгій Скудар в інтерв’ю НВ, рішення парламенту про передачу підприємства у держвласність стало для нього несподіванкою.

Зазначимо, НКМЗ оголосив про консервацію виробничих потужностей 28 лютого. За інформацією профкому підприємства, працівникам виплатили за червень зарплату у розмірі 2/3 тарифної ставки.

Новокраматорський машинобудівний завод – найбільше в Європі підприємство індивідуального важкого машинобудування. Завод серед іншого спеціалізується на виробництві прокатного, металургійного та гірничодобувного обладнання. Географія поставок включає 79 країн світу. Серед них – Франція, Італія, Польща та країни СНД.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

За місяць українські металурги відвантажили турецьким споживачам 11,2 тис. т чавуну Металургійні підприємства Туреччини у червні 2022 року відновили імпорт чавуну з України після відсутності поставок

На імпорт турецької сталі розповсюджується дія тарифних квот Європейський союз домовився з Туреччиною до 16 січня 2023 року відмінити імпортні захисні міри проти турецької сталі, згідно з умовами Світ

До 2032 року вартість чавуну та сталі, що імпортуються до ЄС із США та Великобританії, може зрости на 6% Податок на викиди вуглецю в ЄС, який застосовуватиметься із впровадженням Carbon Border Adjustm