Пошук
  • ELEGIN

Порт Констанца у 2021 році наростив перевалку залізної руди та брухту на 23%

Перевалка чорних металів у румунському порту за рік зросла на 28,1%

Румунський морський порт Констанца за підсумками 2021 року наростив перевалку руди та брухту на 23,2% в порівнянні з 2020 роком – до 4,77 млн ​​т. Про це свідчать дані, опубліковані на сайті порту.

Перевалка чорних металів у порту за рік зросла на 28,1% в порівнянні з попереднім роком – до 2,5 млн т. При цьому в порівнянні з докризовим 2019 роком обробка продукції гірничо-металургійного комплексу в порту досі перебуває на більш низькому рівні Зокрема, відвантаження руди нижче на 8,2%, а металу – на 1,05%.

Перевалка зернових за підсумками 2021 року сягнула 25,17 млн ​​т, що вище в порівнянні з 2020 роком на 15%, а з 2019 роком – на 18%.

Загалом за рік порт Констанца наростив обробку вантажів на 11,8% в порівнянні з 2020 роком – до 67,48 млн т. Показник є найвищим з 2013 року. При цьому кількість суднозаходів до порту знизилася до 3,985 тис. на рік, що є найнижчим показником за 8 років.

Відзначимо, що українські морські порти у 2021 році перевалили на експорт 15,3 млн т металопродукції. Маріупольський порт за минулий рік обробив 5 млн т чорних металів, що вдвічі перевищує аналогічний показник порту Констанца у 2021 році.

На початку травня стало відомо про відправку перших 35 тис. т української залізної руди через порт Констанца у Румунії. Вантаж обробляв портовий оператор Comvex. Завантаження другого судна очікувалося приблизно 15 травня.

Крім того, Румунія планує розпочати ремонт залізниці із шириною колії 1520 мм, яка від портового міста Галац доходить до молдавського кордону в селі Джурджулешти та об’єднає порт Рені на півдні Одеської області з рештою дунайських портів. Ця залізнична лінія дасть змогу перевозити товари в Україну та з країни. через Молдову та порт Галац.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

На сьогодні меткомбінат працює на одній домні з трьох Блокада морських портів призвела до проблем з експортом стратегічно важливої ​​для України продукції – залізорудної сировини та металу. ГМК опинив

Тарифи на імпорт сталі з Китаю та інших країн продовжили ще на два роки, а українська сталь буде звільнена від митних тарифів Уряд Великої Британії заявив про продовження пакету тарифів та квот на імп

Наявність експорту стає фактором виживання для українських компаній Українські виробники металопродукції відкривають ринок Європи завдяки скасуванню митних тарифів. Таким чином, для українських компан