Пошук
  • ELEGIN

Попит на сталь у Китаї падає на фоні періодичних локдаунів

У травні споживання сталі в країні знизилося на 14%, тоді як добове виробництво зростало протягом місяця на 1-3%

Внутрішній попит на сталь у Китаї скоротився на фоні періодичних локдаунів через пандемію коронавірусу, а також зниження будівельної активності. Про це повідомив CNBC.

У травні споживання сталі в країні скоротилося на 14% в порівнянні з аналогічним місяцем 2021 року. При цьому, добове виробництво чавуну, сталі та готової продукції зростало на 1-3% протягом місяця.

У результаті запаси на складах металургійних підприємств накопичуються, що створює тиск на ціни готової продукції. У травні складські запаси виробників зросли на 12% у порівнянні з травнем минулого року.

«Для повернення до середнього рівня запасів, який спостерігався останні 5 років, знадобиться щонайменше 2 місяці – за умови, що попит на сталь усередині країни відновиться», – зазначив Річард Лю, аналітик CRU Group

Карантинні заходи, запроваджені в різних містах Китаю, для обмеження поширення спалаху коронавірусу, призвели до зупинення робіт на об’єктах житлового та інфраструктурного будівництва. Саме ці сфери є найбільшими споживачами сталі країни.

Внаслідок цього інвестиції в нерухомість за січень-травень знизилися на 4%, а продажі – на 34,5%. Ділову активність стримують локдауни, що призводять до зупинення роботи бізнесу.

Як зазначають аналітики, доменні печі Китаю зараз працюють майже на повну потужність – понад 90%. Це найвищий показник за 13 місяців, незважаючи на зниження прибутку та попиту.

Нагадаємо, за підсумками китайські металурги випустили 96,61 млн т сталі, сягнувши рекордного показника за останні 12 місяців. Показник на 3,5% менший у порівнянні з рекордною в історії китайської металургії виплавкою сталі в травні 2021 року, але на 4,1% більше, ніж у квітні.

Китай – найбільший виробник сталі у світі. За підсумками 2021 року китайські металурги знизили виробництво сталі на 3% у порівнянні з 2020 роком – до 1,03 млрд т.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

За місяць українські металурги відвантажили турецьким споживачам 11,2 тис. т чавуну Металургійні підприємства Туреччини у червні 2022 року відновили імпорт чавуну з України після відсутності поставок

На імпорт турецької сталі розповсюджується дія тарифних квот Європейський союз домовився з Туреччиною до 16 січня 2023 року відмінити імпортні захисні міри проти турецької сталі, згідно з умовами Світ

До 2032 року вартість чавуну та сталі, що імпортуються до ЄС із США та Великобританії, може зрости на 6% Податок на викиди вуглецю в ЄС, який застосовуватиметься із впровадженням Carbon Border Adjustm