Пошук
  • ELEGIN

Польща пропонує прокласти ширококолійну лінію до порту Гданськ

Порт Гданськ може стати основною артерією для українського експорту, тому сторони розглядають шляхи покращення логістики

Польща пропонує прокласти ширококолійну лінію до морського порту Гданськ для перевезення українського експорту. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Польщі Ярослав Качинський, повідомляє USM.

Порт Гданськ може стати головною артерією для експорту українського зерна, тому зараз сторони укладають угоди, які можуть стати основою великих інвестицій.

Поки що Польща не може прийняти все українське зерно, оскільки до такого навантаження не готові ні порти, ні залізниця країни. Проте Київ розглядає можливість відправляти зерно через Польщу в довгостроковій перспективі», – наголосив Ярослав Качинський.

Крім того, Польща пропонує прокласти ширококолійну металургійну лінію, яка закінчується у Славкові, щоб вона вела до Гданська вздовж вугільної магістралі.

За підсумками 2021 року в порту Гданськ обробили 53,2 млн т вантажів, що на 11% більше, ніж у 2020 році.

Україна вивчає можливості для експорту металопродукції та зернових на світовий ринок через порти країн Балтії. Крім того, Україна та Польща створять спільне логістичне підприємство, яке покликане збільшити обсяг залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу.

Так, «Метінвест» розпочав роботу над побудовою логістики через порти Балтики та Румунії. Своєю чергу, «АрселорМіттал Кривий Ріг» проводить переговори з урядом Польщі щодо розміщення в портах Балтійського моря потужностей, необхідних для транспортування металургійної продукції.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

На сьогодні меткомбінат працює на одній домні з трьох Блокада морських портів призвела до проблем з експортом стратегічно важливої ​​для України продукції – залізорудної сировини та металу. ГМК опинив

Тарифи на імпорт сталі з Китаю та інших країн продовжили ще на два роки, а українська сталь буде звільнена від митних тарифів Уряд Великої Британії заявив про продовження пакету тарифів та квот на імп

Наявність експорту стає фактором виживання для українських компаній Українські виробники металопродукції відкривають ринок Європи завдяки скасуванню митних тарифів. Таким чином, для українських компан