Пошук
  • ELEGIN

Парламент прийняв у цілому законопроєкт про пільговий імпорт

Законопроєкт підтримали 353 із 363 депутатів

Верховна Рада на пленарному засіданні у четвер ухвалила законопроєкт №7190 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану».


Як свідчить інформація з сайту парламенту, законопроєкт підтримали 353 із 363 депутатів.


Проєкт закону передбачає звільнення від ввізного мита та ПДВ імпорт товарів в Україну платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп, скасування податку на нерухомість та спрощену форму розмитнення.


Відповідно до тексту пояснювальної записки до законопроєкту, звільнення від митних тарифів ​​не поширюється на товари з Росії, Білорусі та з тимчасово окупованих територій. Для переліку товарів, визначених Кабміном, скасовується обов’язок подавати дозвільні документи, які необхідні при імпорті. Також з 1 квітня 2022 року до завершення воєнного стану звільняються від ПДВ операції із ввезення товарів платниками єдиного податку 1-3 груп.


Щодо нерухомості, то власники житлової нерухомості із зони бойових дій звільняються від податків за 2021 та 2022 роки, а нежитлової – від податків з 1 березня 2022 року до 31 грудня року, в якому буде скасовано воєнний стан.


Органи місцевого самоврядування наділяються правом впроваджувати місцеві податки та вносити зміни до раніше встановлених (зменшувати/збільшувати ставки) без поширення вимог регуляторного законодавства.


Нагадаємо, вчора, 23 березня, законопроєкт №7190 схвалив Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради.


Тиждень тому парламент проголосував за проєкт рішень з підтримки економіки, який передбачає запровадження 2%-ї ставки від обороту замість ПДВ та податку на прибуток для компаній з оборотом до 10 млрд грн. Проєкт закону містить рішення щодо податкової лібералізації та підтримки бізнесу в період воєнного стану.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

12 липня 2022 року Єврокомісія поверне мита на китайську продукцію після 9-місячної перерви Європейська комісія (ЄК) ухвалила рішення з 12 липня 2022 року відновити дію антидемпінгових митних тарифів