Пошук
  • ELEGIN

Обсяг відшкодування ПДВ у липні впав до 600 тис. грн

У червні держава відшкодувала платникам податків 9,5 млрд грн податку на додану вартість

Обсяг відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) за підсумками липня знизився до 0,6 млн грн у порівнянні з 9,5 млрд грн у червні. Про це повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані Міністерства фінансів України.

При цьому обсяг сплаченого ПДВ у липні зріс до 35,4 млрд грн з 21,26 млрд грн у червні.

На думку Мінфіну, таке суттєве зростання надходжень ПДВ у липні пов’язане з настанням граничного терміну сплати податків та зборів для платників податків, які мали змогу платити, але не платили та звільнялися від відповідальності.

Водночас причини припинення відшкодування ПДВ, яке відновилося лише у червні, відсутні як у повідомленні Мінфіну, так і на сайті Державної податкової служби (ДПС).

«Окремі питання роботи системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків порушуються на зустрічах з бізнесом», – зазначає ДПС.

При цьому раніше Європейська Бізнес Асоціація на зустрічі з урядом заявила про погіршення комунікації з ДПС.

Нагадаємо, на початку квітня набрав чинності закон зі змінами до Податкового кодексу України №2142-IX (у Раді проходив як №7190) про пільговий імпорт у період війни.

Закон звільняв від ввізного мита та ПДВ імпорт товарів до України платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп. При цьому Мінфін та вітчизняні виробники критично ставилися до цієї норми. Також законом було скасовано податок на нерухомість та запроваджено спрощену форму розмитнення.

Наприкінці травня Кабмін підтримав законопроєкт про повернення всіх митних тарифів та ПДВ на імпортні товари, крім автомобілів та палива. Профільний комітет ВР на початку червня порекомендував парламенту прийняти за основу та в цілому відповідний проєкт закону.

1 червня Рада ухвалила законопроєкт №7418 про повернення митних тарифів та ПДВ на імпортні товари, у тому числі на автомобілі.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

За місяць українські металурги відвантажили турецьким споживачам 11,2 тис. т чавуну Металургійні підприємства Туреччини у червні 2022 року відновили імпорт чавуну з України після відсутності поставок

На імпорт турецької сталі розповсюджується дія тарифних квот Європейський союз домовився з Туреччиною до 16 січня 2023 року відмінити імпортні захисні міри проти турецької сталі, згідно з умовами Світ

До 2032 року вартість чавуну та сталі, що імпортуються до ЄС із США та Великобританії, може зрости на 6% Податок на викиди вуглецю в ЄС, який застосовуватиметься із впровадженням Carbon Border Adjustm