Пошук
  • ELEGIN

Лондонський ринок платини та паладію заблокував російські заводи

Продукція, випущена афінажними заводами РФ після 8 квітня, заборонена до торгів у Лондоні

Лондонський ринок платини та паладію (LPPM) заявив про блокування продажу продукції російських афінажних заводів на лондонському ринку на тлі російського вторгнення на територію України. Про це повідомляє Reuters.

Росія випускає близько 10% світової пропозиції платини та 25-30% – паладію. Станом на сьогодні ціни на платину зросли на 1%, а на паладій – на 8%.

Ці метали використовують переважно автовиробники для виготовлення вихлопних систем автомобілів. Платина також використовується в інших галузях промисловості, зокрема в ювелірній.

Керівний комітет LPPM переглянув список акредитованих російських метзаводів і вирішив зупинити роботу з двома виробниками цієї сировини – ВАТ «Красцветмет» та Приокський завод кольорових металів.

«Це рішення означає, що платина та паладій, вироблені цими афінажними заводами після 8 квітня, заборонені до торгів у Лондоні. Продукція, вироблена до цієї дати, як і раніше, має право на продаж», – йдеться в повідомленні.

Раніше Лондонська асоціація ринку дорогоцінних металів (LBMA) виключила зі списку надійних російські афінажні заводи, заблокувавши торгівлю новим золотом та сріблом.

8 квітня Європейський Союз затвердив новий пакет антиросійських санкцій. Нові обмеження передбачають, зокрема, заборону імпорту вугілля від серпня цього року, обмеження доступу до портів ЄС та обмеження на перевезення вантажів автотранспортом.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

12 липня 2022 року Єврокомісія поверне мита на китайську продукцію після 9-місячної перерви Європейська комісія (ЄК) ухвалила рішення з 12 липня 2022 року відновити дію антидемпінгових митних тарифів