Пошук
  • ELEGIN

Китай у червні наростив імпорт вугілля з Росії на 22%

Знижки на сировину від російських продавців приваблюють китайських споживачів

Китай у червні 2022 року наростив імпорт вугілля з Росії на 22% у порівнянні з попереднім місяцем – до 6,12 млн т. У порівнянні з червнем 2021 року показник зріс на 16,8%. Про це повідомив Reuters із посиланням на Головне митне управління Китаю.

Незважаючи на зниження загального обсягу закупівель вугілля, китайських покупців приваблюють знижки, які РФ доводиться надавати через західні санкції.

Китай нарощував імпорт вугілля з Росії, починаючи з березня, коли світові ціни на вугілля підскочили, але російська сировина пропонувалася з великими знижками, оскільки РФ втратила більшість західних ринків через війну в Україні.

Так, ціни на російське вугілля становлять близько $173-176/т, тоді як тонна еталонного ньюкаслського вугілля пропонується більш ніж за $400/т.

Проте імпорт вугілля Китаєм стримується нижчими внутрішніми цінами через запроваджені карантинні заходи, які призвели до зниження попиту.

Поставки індонезійського вугілля, переважно дешевого та низькоякісного, становили 9,6 млн т у червні в порівнянні з 12,4 млн т у травні. Це на 43,5% менше, ніж роком раніше. Вугілля з Австралії в червні не постачалося до Китаю.

При цьому експорт вугілля з Китаю в червні сягнув найвищого рівня з березня 2020 року – 517,8 тис. т. Трейдери нарощують експорт, оскільки прагнуть отримати прибуток за рахунок різниці внутрішніх та міжнародних цін.

Раніше Китай знизив імпортні мита на всі види вугілля до нуля на період з 1 травня 2022 року до 31 березня 2023 року. Таким чином, Пекін прагне забезпечити енергетичну безпеку на тлі зростання світових цін на енергоресурси та перебоїв з постачаннями.

За підсумками першого кварталу Китай наростив імпорт коксівного вугілля на 9% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – до 12,3 млн т. Імпорт російської сировини китайськими металургами за три місяці зріс у 2,4 раза – до 3,33 млн т.

Китай – найбільший виробник сталі у світі. За підсумками 2021 року китайські металурги знизили виробництво сталі на 3% у порівнянні з 2020 роком – до 1,03 млрд. т.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

За місяць українські металурги відвантажили турецьким споживачам 11,2 тис. т чавуну Металургійні підприємства Туреччини у червні 2022 року відновили імпорт чавуну з України після відсутності поставок

На імпорт турецької сталі розповсюджується дія тарифних квот Європейський союз домовився з Туреччиною до 16 січня 2023 року відмінити імпортні захисні міри проти турецької сталі, згідно з умовами Світ

До 2032 року вартість чавуну та сталі, що імпортуються до ЄС із США та Великобританії, може зрости на 6% Податок на викиди вуглецю в ЄС, який застосовуватиметься із впровадженням Carbon Border Adjustm