Пошук
  • ELEGIN

Кабмін має намір запровадити додатковий збір на імпорт

Уряд планує внести на розгляд відповідний законопроєкт уже найближчими тижнями

Кабінет Міністрів має намір розробити законопроєкт про впровадження 10%-го збору для придбання всіх імпортних товарів та послуг. Про це написав повідомив у Telegram-каналі заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

При цьому нардеп зазначає, що йдеться не про додаткові імпортні мита.

«Тут слід зазначити, що обрали концепцію не додаткових імпортних мит (яка складна в адмініструванні), а запровадження 10% збору на валютообмінні операції для придбання всіх імпортних товарів та послуг», – уточнив він.

Згідно з розрахунками уряду, це має зменшити попит на імпортні товари та тиск на гривню.

Очікується, що Кабінет Міністрів внесе на розгляд законопроект уже найближчими тижнями.

Сальдо валютних інтервенцій Національного банку України у липні сягнуло $1,2 млрд – це найменший показник із початку війни. Спалювання золотовалютних резервів у порівнянні з рекордними $3,9 млрд у червні зменшилося у 3,5 раза.

Дефіцит зведеного платіжного балансу України у червні 2022 року становив $2,1 млрд, тоді як у червні 2021 року був профіцит у розмірі 753 млн грн.

Рішення послабити офіційний курс гривні до долара США на 25% – до 36,5686 грн за долар – НБУ прийняв 21 липня. У Нацбанку вважали, що корекція обмінного курсу збільшить приплив та продаж валютної виручки експортерами.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

За місяць українські металурги відвантажили турецьким споживачам 11,2 тис. т чавуну Металургійні підприємства Туреччини у червні 2022 року відновили імпорт чавуну з України після відсутності поставок

На імпорт турецької сталі розповсюджується дія тарифних квот Європейський союз домовився з Туреччиною до 16 січня 2023 року відмінити імпортні захисні міри проти турецької сталі, згідно з умовами Світ

До 2032 року вартість чавуну та сталі, що імпортуються до ЄС із США та Великобританії, може зрости на 6% Податок на викиди вуглецю в ЄС, який застосовуватиметься із впровадженням Carbon Border Adjustm