Пошук
  • ELEGIN

Кабмін дозволив експорт мінеральних добрив

Уряд зняв фактичну заборону на експорт жита, азотних, фосфорних та калійних добрив

Кабінет Міністрів зняв фактичну заборону на експорт жита, азотних, фосфорних та калійних добрив. Про це повідомив у Telegram представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

«Внесено зміни до постанови КМУ від 29.12.2021 № 1424 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню та квот на 2022 рік» з метою скасування фактичної заборони експорту мінеральних добрив та жита з України», – написав він.

Зокрема, це стосується товарних позицій:

  • «Добрива мінеральні або хімічні, азотні»;

  • «Добрива мінеральні або хімічні, фосфорні»;

  • «Добрива мінеральні або хімічні, калійні»;

  • «Добрива мінеральні або хімічні із вмістом двох або трьох поживних елементів: азоту, фосфору та калію; інші добрива; товари цієї групи в таблетках чи аналогічних формах або в упаковках масою брутто не більше 10 кг».

Нагадаємо, уряд запровадив фактичну заборону експорту мінеральних, хімічних та азотних добрив (код за УКТЗЕД 3102), знизивши квартальну експортну квоту з 210 тис. т до нуля з 1 липня.

Раніше, на початку березня 2022 року, Україна вже запроваджувала заборону експортувати добрива, щоб зберегти ринковий баланс під час війни. Однак наприкінці березня уряд дозволив їх експорт у межах квоти на квартал 210 тис. т, або 70 тис. т на місяць.

Майже 45% українського експорту азотних добрив у 2021 році припадало на ЄС. У поточних умовах країнам Євросоюзу доведеться шукати інші джерела поставок азотних добрив.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

За місяць українські металурги відвантажили турецьким споживачам 11,2 тис. т чавуну Металургійні підприємства Туреччини у червні 2022 року відновили імпорт чавуну з України після відсутності поставок

На імпорт турецької сталі розповсюджується дія тарифних квот Європейський союз домовився з Туреччиною до 16 січня 2023 року відмінити імпортні захисні міри проти турецької сталі, згідно з умовами Світ

До 2032 року вартість чавуну та сталі, що імпортуються до ЄС із США та Великобританії, може зрости на 6% Податок на викиди вуглецю в ЄС, який застосовуватиметься із впровадженням Carbon Border Adjustm