Пошук
  • ELEGIN

Дунайські порти в червні збільшили вантажоперевалку в 3,7 раза

Держава активно взялася за розвиток залізничної інфраструктури в напрямку портів Ізмаїл та Рені

Українські порти на Дунаї у червні поточного року збільшили перевалку вантажів у порівнянні з березнем у 3,7 раза – до 1,4 млн т. Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

«Щоб не допустити голоду у світі та дати змогу нашим аграріям експортувати продукцію, ми частково переорієнтували логістику на річкові порти. Результати цієї роботи вже очевидні – вантажопереробка всіх груп товарів у Дунайських портах з березня зросла у 3,7 раза – до 1,4 млн т у червні. Паралельно розвиваємо допоміжну залізничну інфраструктуру для збільшення експортного потенціалу портів», – розповів голова Мінінфраструктури.

Також для залучення європейських інвестицій у розвиток Дунайських портів Мінінфраструктури працює з ЄС щодо включення української частини Дунаю до Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).

За словами Олександра Кубракова, завдяки звільненню острова Зміїний Збройними Силами України було відкрито гирло Бистре суднового ходу Дунай – Чорне море для заходу та виходу суден, що перевозять агропродукцію.

Останніми роками частка дунайських портів у спільній перевалці в Україні була на рівні 2,5-4,2%. Мінінфраструктури планує збільшити пропускну спроможність українських портів на Дунаї у 1,7 раза – до 25 млн т на рік. Але навіть доклавши максимум зусиль, дунайські порти не зможуть «витягнути» український експорт – потрібне повне розблокування чорноморських портів країни.

Нагадаємо, що Мінінфраструктури також планує днопоглиблення шляху через гирло Бистре, оскільки зараз каналом можуть проходити судна з осадкою не більше 3,9 м. Це вплине на вантажопідйомність суден. Сьогодні вони вантажать по 1,5-2 тис. т, а зможуть – до 5 тис. т.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

За місяць українські металурги відвантажили турецьким споживачам 11,2 тис. т чавуну Металургійні підприємства Туреччини у червні 2022 року відновили імпорт чавуну з України після відсутності поставок

На імпорт турецької сталі розповсюджується дія тарифних квот Європейський союз домовився з Туреччиною до 16 січня 2023 року відмінити імпортні захисні міри проти турецької сталі, згідно з умовами Світ

До 2032 року вартість чавуну та сталі, що імпортуються до ЄС із США та Великобританії, може зрости на 6% Податок на викиди вуглецю в ЄС, який застосовуватиметься із впровадженням Carbon Border Adjustm