Пошук
  • ELEGIN

Викиди вуглецю в металургії до 2050 року скоротяться на 30% – Woodmac

Компанія очікує, що через 30 років частка електродугових печей у світовому виробництві сталі сягне 48%

Консалтингова компанія Wood Mackenzie прогнозує, що викиди вуглекислого газу в сталеливарній промисловості до 2050 скоротяться на 30% у порівнянні з 2021 роком. Про це йдеться в дослідженні компанії.

Таких результатів вдасться досягнути за рахунок того, що дедалі більше заводів переходять на електродугові печі (ЕДП), які менше забруднюють довкілля.

Wood Mackenzie очікує, що через 30 років близько 48% світової сталі випускатиметься в ЕДП у порівнянні з 30% у 2021 році. Таким чином, частки ЕДП і традиційного виробництва сталі в доменних печах майже зрівняються.

«За рахунок використання заліза прямого відновлення на основі «зеленого» водню, металобрухту, а також запровадження уловлювання, утилізації та зберігання вуглецю його викиди у сталеливарній промисловості можуть знизитися на 30% у порівнянні з поточним рівнем», – зазначив Малан Ву, директор з досліджень Woodmac.

Зазначається, що у 2021 році сталева промисловість світу викинула понад 3,3 млрд т парникових газів, з яких понад 2 млрд т припадає на Китай.

Китай до 2050 року має скоротити викиди вдвічі, хоча це скорочення буде пов’язане переважно з падінням виробництва сталі. Минулого року країна знизила виплавку сталі на 30 млн т і зобов’язується зменшити її цього року.

При цьому нестача металобрухту може поставити під загрозу декарбонізацію Китаю, оскільки зростання цін на вторинну сировину чинитиме тиск на вартість сталі найближчими роками.

Заводи в Японії, Південній Кореї, Євросоюзі та США зіткнуться з більшим навантаженням, оскільки їм необхідно скоротити викиди майже на 50%, зберігши свою продуктивність на рівні не нижче за поточного.

Проте очікується, що викиди в Індії та країнах Південно-Східної Азії подвоїться, оскільки їхня продуктивність має потроїтися, але переважно за рахунок традиційних доменних печей.

Як зазначає Woodmac, світова металургія, насамперед у ЄС, почне використовувати водень уже у 2027 році. Уже до 2050 року 10% загального обсягу сталі вироблятимуть з використанням водню.

Як повідомлялося раніше, EUROFER очікує, що у 2030 році виробники сталі в Євросоюзі можуть зіткнутися з додатковими витратами на викиди СО2 в розмірі в середньому €400 млн.

ЄС має намір скоротити викиди СО2 на 55% до 2030 року для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року. Для цього Єврокомісія представила масштабну програму боротьби зі зміною клімату «Fit for 55», яка передбачає впровадження механізму Carbon Border Adjustment з 2023 року.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

На сьогодні меткомбінат працює на одній домні з трьох Блокада морських портів призвела до проблем з експортом стратегічно важливої ​​для України продукції – залізорудної сировини та металу. ГМК опинив

Тарифи на імпорт сталі з Китаю та інших країн продовжили ще на два роки, а українська сталь буде звільнена від митних тарифів Уряд Великої Британії заявив про продовження пакету тарифів та квот на імп

Наявність експорту стає фактором виживання для українських компаній Українські виробники металопродукції відкривають ринок Європи завдяки скасуванню митних тарифів. Таким чином, для українських компан